طراحی سایت
|
X
اخبار بانکرینگ
پایگاه های بانکرینگ شرکت کشتیرانی

پایگاه های بانکرینگ شرکت کشتیرانی

محمد سعیدی در حاشیه جشن پنجاهمین سالگرد تاسیس کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سئوال خبرنگار «انرژی امروز» مبنی بر اینکه «آیا این شرکت آمادگی اجرایی کردن الزامات جدید سازمان جهانی دریانوردی را برای جایگزنی سوخت دوستدار محیط زیست دارد یا نه؟»، تصریح کرد: نه تنها شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بلکه بسیاری از شرکت ها معتبر جهانی برای جایگزینی سوخت با سولفور کمتر دچار مشکل هستند و بسیاری از ناوگان خود را نمی‌توانند با الزامات جدید منطبق کنند. به هر حال، این الزام تا سال ۲۰۲۰ باید محقق شود به همین خاطر، ما و جمعی از شرکت های دیگر به سازمان جهانی دریانوردی (IMO) پیشنهاد داده ایم که این اجرایی شدن این الزام را تا سال ۲۰۲۵ تمدید کند.
وی با تاکید بر اینکه «هنوز برخی از کشتی ها برای تامین سوخت حال حاضر نیز به دلیل تولید اندک با مشکل مواجه هستند»، افزود: برای اجرایی شدن این الزامات باید سوخت مورد نیاز با سولفور پایین تولید و قابل دسترس باشد که متاسفانه پالایشگاه‌های ما امکان تولید سوخت با سولفور پایین را ندارند و در دنیا نیز تعداد پالایشگاه‌هایی که تولیدکننده این نوع سوخت باشند، کم است. به همین خاطر، به به نظر من هیچ شرکت کشتیرانی در دنیا آماده استفاده از سوخت های جدید نیست.
سعیدی در ادامه تصریح کرد: در صورتی که سازمان جهانی دریانوردی با پیشنهاد تغییر زمان اجرایی شدن الزامات تغییر سوخت موافقت نکند؛ کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تمهیداتی را برای این امر و اجرایی کردن آن در همان سال هدف به کار خواهد گرفت تا در کورس رقابت کشتیرانی جهانی باقی بماند.
وی در خصوص پایگاه های بانکرینگ شرکت کشتیرانی گفت: دو سایت بانکرینگ (سوخت رسانی به سایر کشتی ها) در بندرعباس و قشم ایجاد کرده ایم که ظرفیت هر کدام ۵۰ هزار تن است و برنامه ما در آینده این است که این دو سایت، به هاب بانکرینگ منطقه، به خصوص برای شناورهای خارجی تبدیل شود که برای رسیدن به این هدف باید در شرایط رقابتی قیمت ها را کاهش دهیم.

مطلب قبلی برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و انتخابات هیات مدیره انجمن صنعت بانکرینگ ایران
مطلب بعدی زمینه برای فعالیت "صنعت بانکرینگ" در بندر چابهار فراهم شد .
Print
1309 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x